Słucham Cię Ciało – 4 tygodniowy warsztat on-line dla kobiet

Słucham Cię Ciało, to autorski 4-tygodniowy kurs on-line dla kobiet. Stworzyłam go z myślą o kobietach, które chcą odzyskać dobrą relację ze swoim ciałem w oparciu o empatię, uważne słuchanie, rozwój świadomości. Podczas jego trwania dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym budowania wspierającej relacji ze swoim ciałem.

Już od wczesnych lat dziecięcych, biegałam do drzew i słuchałam co mówią. Odkrywałam dzięki nim, że jestem bezpieczna. Wiedziałam, że zawsze mogę uciec do jednej z wierzb płaczących, która była na tyle niska i rozłożysta, że mogłam się w niej schować jak w gnieździe. To w naturze czułam się najbardziej bezpieczna, zrozumiana i …normalna. Dopiero później, po latach, odkryłam, że moje rozmowy z drzewami, księżycem i wodą nie poszły na marne. Nauczyły mnie słuchać, rozwinęłam w ten sposób swoją głęboką więź z naturą, jej cyklicznością i duchowością. Bo kościół od zawsze był dla mnie własnie w naturze. Jak to się ma do umiejętności słuchania ciała? Mianowicie tak, że aby usłyszeć głos ciała, tak jak drzew, czy innych istot, potrzebujemy się zatrzymać. Zadać pytanie i ….pozostać chwilę chociaż w ciszy.

Ile czasu podarowujesz sobie, aby słuchać? Aby czuć? Aby zorientować się gdzie jesteś i dokąd zmierzasz? Zdolność uważnego słuchania to umiejętność, którą zdobywamy w życiu, albo…nie. W każdej chwili, możesz zdecydować, że chcesz ją posiąść i rozwijać, doskonalić. Jeśli potrafisz słuchać innych ludzi, tego co mówią, także pozawerbalnie, to umiesz słuchać także siebie. Potrzebujesz tylko zacząć rozpoznawać co jest Twoim głosem, głosem Twojego ciała, zestroić się z jego częstotliwością, rytmem i z nim podążać. Jeśli przychodzi Ci to z trudnością, to podczas tego kursu doświadczysz że:

  • słuchanie swojego ciała może być proste
  • posiadasz tę zdolność, tylko potrzebujesz zadbać o odpowiednie warunki
  • dowiesz się jakie warunki są Ci potrzebne abyś mogła komunikować się ze swoim ciałem w satysfakcjonujący sposób dla siebie i Twojego ciała
  • odkryjesz, że dobre są wszelkie emocje i odczucia
  • doświadczysz zmiany na poziomie jakościowym
  • łatwiej będzie Ci BYĆ ze sobą, swoim ciałem, w czuciu, w porozumieniu z nim działać

Tutaj znajdziesz nagrania lajw wprowadzające do kursu: