Panieński krąg kobiet-Ceremonia Przejścia

Przed Tobą ważne wydarzenie. Ślub. Za mąż pójście. Nowy etap w życiu.

Jeśli czujesz, że chcesz aby poprzedzała go wyjątkowa chwila, spotkanie w gronie kobiet. W kręgu. I jeśli czujesz, że potrzebujesz na ten czas Przewodniczki, która pomoże Ci w sposób rytualny przygotować się na ten Nowy Etap ŻYCIA, to zapraszam Cię do spotkania!

Zasługujesz, aby ten moment zapisał się w księdze Twojego Życia jako piękne i wspierające wydarzenie!

Dlaczego organizuję „Wieczory Panieńskie w Kręgu Kobiet”, dlaczego do takiej formy Ciebie zapraszam?

Niech odpowiedzią, będzie poniższy cytat:

Czy zauważyliście, że wszystko co robią Indianie odbywa się

w kręgu? A to dlatego, że moc świata zawsze działa w kręgach

i wszystko stara się być okrągłe. Niebo jest okrągłe i słyszałem,

że Ziemia też jest okrągła jak piłka, tak samo jak gwiazdy.

Wiatr w swojej największej sile wiruje. Ptaki wiją okrągłe gniazda,

bo ich religia jest taka jak nasza. Nawet pory roku zmieniając

się, tworzą wielki krąg i zawsze wracają do miejsca, gdzie już były.

Życie człowieka jest wielkim kołem od dzieciństwa do dzieciństwa

…i tak jest ze wszystkim, gdzie porusza się moc.

Black Elk

Jest w życiu kilka bardzo ważnych momentów, poprzedzane są lub same w sobie obchodzone w sposób rytualny. Możemy to nazwać Rytuałem Przejścia, Ceremonią, Weselem, Wydarzeniem Mocy.

Takimi momentami są:

  • pierwsza miesiączka u dziewczynek i wraz z nią rodząca się kobiecość, utrata dziecięcości i stawanie się kobietą,
  • bycie w ciąży i narodziny dziecka,
  • wyprowadzka z domu, stawanie się niezależną kobietą, także jest takim momentem przejścia
  • menopauza, jako stawienie się dojrzałą kobietą, wchodzenie na drogę stawiania się częścią starszyzny
  • jest też wiele momentów trudnych, które wymagają innego rodzaju rytuału przejścia, i także chcę o nich tutaj wspomnieć, nie będę jednak ich wymieniać ani rozwijać.

Wśród nich jest także Ślub z ukochanym/ukochaną czy zaślubiny wierności samej sobie.

W naszej kulturze znane są imprezowe wieczory panieńskie, które niestety często nie mają wiele wspólnego ze świadomym wchodzeniem w nowy etap życia. Jednak coraz bardziej budzi się nasza świadomość i pragnienie spędzenia tego czasu w bliskości, z kobietami, naturą, z miłością i szacunkiem dla swojego ciała.

MOŻESZ WYBRAĆ – JAK CHCESZ TEN CZAS SPĘDZIĆ, UCZCIĆ TEN MOMENT!

To czas, który jest okazją aby przyjrzeć się swojej drodze, temu jak stałaś się kobietą, celebrowania swojej kobiecości, która pragnie zbudować coś nowego z drugim człowiekiem. Ten rytuał zawiera w sobie także element żegnania i otwierania się na nowe, nieznane może trochę i wyczekane zarazem.

Co chciałabyś w ten dzień świętować Ty? Co chciałabyś pożegnać i najważniejsze – na co się otworzyć? Bo przecież każda zmiana to wywołuje w nas szereg różnych emocji, a uwalniając jakieś lęki, obawy, otwierasz się właśnie na swoją moc, odwagę, na przeżywanie ekscytacji i radości! Na tej drodze do nowego zaś, mogą Ci towarzyszyć kobiety, może też dziewczynki, które chcesz zaprosić. Kobiety będące na wcześniejszym lub późniejszym etapie drogi zwanej życiem.

Ceremonia Przejścia – Panieński Krąg Kobiet

Zamknij na chwilę oczy, połóż rękę na sercu i poczuj, jak chciałabyś ten moment celebrować? Czy miałby on wydarzyć się w ogrodzie, w lesie, na łące, na plaży a może w zaciszu domowym czy bezpiecznej przestrzeni jakiejś sali warsztatowej? Kto miałby z Tobą być? Jakie kolory, zapachy, kwiaty, co miałoby się znaleźć na stole? Gdzie byś siedziała, jak przystrojona byłaby ta przestrzeń? Co byś chciała by się działo? Ruch, taniec, malowanie, śpiew, a może masaż, świece i puls bębna czy innych instrumentów?A może malowanie, plecenie wianków, snucie mapy Podróży Bohaterki? Jak Twoja Dusza i Ciało, pragną ten czas celebrować? Czego potrzebujesz aby się przygotować?

Jeśli masz swoją wizję lub luźne pomysły, ale potrzebujesz, aby ktoś dla Ciebie ten czas poprowadził, jeśli czujesz, że potrzebujesz takiego rytuały dla siebie lub wiesz, że byłby to piękny prezent dla przyjaciółki, siostry, ważnej dla Ciebie kobiety – napisz do mnie!

Z radością podzielę się z Tobą moim doświadczeniem w prowadzeniu takiego spotkania.

Z radością wesprę Cię w jego przygotowaniu i/lub poprowadzę!

Rytuały i Ceremonie są bardzo ważnym elementem mojego życia. Doświadczałam ich wielokrotnie w swoim życiu, towarzyszyłam innym kobietom w ich prowadzeniu, uczyłam się trzymania przestrzeni kręgu począwszy od moich nastoletnich lat (podczas spotkań wsparcia dla dzieci i młodzieży), jak w życiu dorosłym pod przewodnictwem niezwykłych kobiet. Zaczynając od Kręgu Wojowników i Wojowniczek Serca, przez Podróże Śladami Boginii m.in. na Krecie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o moim doświadczeniu w prowadzeniu kręgów i rytuałów – napisz do mnie, chętnie Ci opowiem.

Ceremonia Przejścia – Panieński Krąg Kobiet

Kwestie organizacyjne:

  • wspólnie ustalamy czas i miejsce oraz warunki współpracy
  • ceremonia odbywa się w formie daru dla mnie i dla Ciebie czy dla Panny Młodej, tzn. wspólnie ustalamy kwotę, jaką chcecie/możecie przeznaczyć na to spotkanie – jest to bardzo ważna część całego wydarzenia.

Masz pytanie, chcesz zorganizować taką Ceremonię Przejścia – Panieński Krąg Kobiet?

Zapraszam,

napisz do mnie:

dorota@swiatlopelni.pl

tytułem: Panieński Krąg Kobiet

Z ciekawością wyczekuję naszego spotkania!

Doriko

Dorota Maria Komasa