KLUB WĘDRUJĄCYCH SPÓDNIC MOCY!

Miałam kiedyś Sen na jawie.

Było lato. Ubrana byłam z bluzkę i spódnicę do ziemi. Szłam przez cmentarz. I w pewnym momencie poczułam dziwny chłód na stopach. Dzień był bardzo ciepły, w zasadzie bezwietrzny. Przeszedł mnie dreszcz. Poczułam i zobaczyłam jak szkielety, swymi kościstymi dłońmi chwytają się mojej spódnicy. Z każdym krokiem było ich coraz więcej, a one jakby wychodziły spod Ziemi. Były to kobiety – szkielety. Zapomniane. Inne. Znienawidzone. Wygnane. Wojowniczki i Szare Myszki. Szłam dalej. W swych dłoniach poczułam, że trzymam tarczę i miecz. Im pewniej szłam, tym te kobiety nabierały ciała. Było ich coraz więcej i coraz więcej było w tym oddechu. Lekkości a zarazem MOCY!. Szłyśmy tak. Ramię w ramię. Nie bałam się. One też nie. Duma, spokój i radość z odzyskanych ciał, wolności, życia. Powstały z martwych. Pamięć o nich, ich herstorii wróciła aby przywrócić szacunek i miłość, aby przypomnieć o mocy połączenia i siostrzeństwa. Takiej teraźniejszości, takiej przyszłości dla nas chcę, opartej o miłość, szacunek, troskę o siebie nawzajem i Matkę Ziemię. Zapraszam Cię byśmy tworzyły taką społeczność razem.

Klub Wędrujących Spódnic MOCY powstał, abyś mogła dołączyć do grona kobiet, które wiedzą co to znaczy wspierać się w ODRODZENIU, w POWSTANIU zmartwych, w życiu jakiego pragniemy, za jakim tęsknimy, o którym może nie śniło się naszym przodkom i przodkiniom! Bez paraliżującego lęku, chcę żebyś wyszła z ciągłego poczucia zagrożenia i odtwarzania tej traumy w sobie.

Chcę żebyś na nowo zaufała:

 • swojemu ciału
 • swojemu czuciu
 • swojej intuicji
 • swej naturze

Chcę żebyś uwierzyła – uświadomiła sobie, że

 • jesteś bezpieczna
 • możesz liczyć na siebie
 • możesz liczyć na inne kobiety
 • masz moc spełniać swoje pragnienia
 • możesz żyć pełnią życia
 • jesteś DARem
 • zasługujesz na to co najlepsze!
 • możesz odpoczywać, gdy inni pracują
 • możesz odrodzić się w tym życiu
 • masz dar dla świata
Zdjęcie z Dzikiego Wieczoru Panieńskiego

Jaką rolę odgrywa tu SPÓDNICA?

Spódnica jest nośnikiem – symbolem więzi jaką łączą kobiety w swej pierwotnej naturze. Połączenia i przepływu pomiędzy kobietami i Matką Naturą! Między ziemią, biodrami, sercem i głową.

Doriko

Herstoria – Spódnica MOCY, która otwiera na doświadczenie przepływu w ciele i życiu, na doświadczenie MOCY swej KOBIECOŚCI.

Pozwól, że Ci opowiem…być może znasz to z własnego doświadczenia. Wiem, że jest nas więcej.

Spódnica. Dziewczęcość zamieniająca się w kobiecość. To był dla mnie długo temat tabu. Powód do wstydu. Bo moje biodra na tyle były szerokie, że ciężko było coś dobrać. Ubierałam się w spodnie choć nie za bardzo siebie w nich lubiłam. W ogóle było jakoś tak trudno mi z moją figurą i obfitą kobiecością, której nie dało się ukryć. Pamiętam jak jako dziewczyna dostałam piękny komplet w szkocką kratę. Spódniczka, kamizelka i koszulka. Od Ojca Chrzestnego. Niestety okazało się, że ten piękny komplet jest dla mnie za mały. Mogłam nosić tylko spódniczkę, ale też nie tak jak było zaplanowane a w wysokim stanie. Część dziewczynek starszych się ze mnie śmiało. Przez tamtą sytuację ciągnęło się za mną przez lata przekonanie, że mi nie można kupić nic ładnego, bo nie będzie pasowało. I generalnie trudno jakoś coś dla mnie znaleźć. Wiele razy z moją mama byłyśmy u krawcowej, aby coś dla mnie przerobiła albo uszyła, bo zakupy w sklepie to była męka. Nadeszły moje 28 urodziny. Postanowiłam je świętować. Były dla mnie jakoś ważne…Nie wiedziałam jeszcze dlaczego. Spędziłam go z przyjaciółmi, którzy postanowili mnie obdarować szczególnym prezentem. Długo szedł. Aż przyszedł. Otwierając byłam przekonana, że to apaszka, o pięknym wzorze. Przez ułamek sekundy przypomniałam sobie to wspomniane przekonanie, że przecież mi nie można kupić sukienki czy spódnicy, bo nie będzie pasować…otwieram…a tam…piękna, idealna w rozmiarze spódnica! Wiesz jaki był mój zachwyt? Chodziłam 5 cm nad ziemią. Przekonanie zostało zburzone, nadpisane nowym doświadczeniem! Wraz z nim, pojawił się większy luz w biodrach, od tamtego momentu wkroczyłam na Ścieżkę Wojowniczki Serca. I przyrzekłam sobie – siebie kochać i szanować. Wierzyć w MOC spełniania marzeń i pragnień i NOWE ŻYCIE! A także nieść wsparcie innym kobietom, które podobnie jak ja, kiedyś były szarą myszką, zahukane, nieśmiałe, zakompleksione, z niskim poczuciem własnej wartości, z poczuciem, że nigdzie nie pasują, że są INNE. Nie takie. Za bardzo.

Dlaczego Ci o tym opowiadam?

Bo chcę, żebyś WIEDZIAŁA, że:

Kochana! Siostro! Wszystko z Tobą w porządku!

Jesteś wyjątkowa, a Twoja INNOŚĆ, indywidualność – jest ok i CAŁA jesteś do KOCHANIA!

Należy Ci się szacunek, miłość bez względu na standardy!

Jesteś DARem! Jesteś CUDem!

I najważniejsze! Masz w sobie MOC! Moc zmieniania świata. ZACZYNAJĄC od swojego!

A wiesz co często jest tą MOCĄ? Tak, bardzo często jest nią Twa wrażliwość, delikatność, czucie, intuicja, kobiecość!

Będę Ci o tym przypominać – tak długo, aż zmieni się to w Twoje doświadczenie. Namacalne. Ugruntowane. Nienaruszalne.

Odwagi Moja Droga! Czas wyruszyć w ekscytującą podróż! Po siebie! Po MOC! Świat na Ciebie czeka! Ty sama na siebie czekasz! Wiem, że wiesz.

CO JEST DO ZROBIENIA?

Mamy do odtańczenia nie jeden taniec CZAROWNIC, taniec uwalniający napięcie z brzucha, macicy, jajników, otwierający gardło do wyrażania. Uzdrawiający taniec. Od zawsze kobiety gromadziły się i tańczyły! Śpiewały przy tym. Po prostu.

Przede wszystkim jednak jest DECYZJA DO PODJĘCIA!

 • Czy tego chcesz? Czy chcesz sięgnąć po swoją MOC?
 • Czy chcesz zmienić swoje życie? Czy chcesz doświadczać go w pełni?
 • Czy masz się zaangażować w zmianę, jakiej pragniesz?
 • Czy chcesz odzyskać wolność i swoje miejsce w świecie a wraz z tym wciąż odpowiedzialność, która jest tutaj kluczem?
 • Czy chcesz dla siebie i kolejnych pokoleń życia w uznaniu, szacunku i miłości?
 • Czy chcesz dla siebie i kolejnych pokoleń życia obfitego i bogatego?

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedź brzmi TAK, to nie martw się JAK? to się stanie, tylko wskakuj na pokład Klubu Wędrujących Spódnic MOCY i działamy!

O tym, czym konkretnie jest Klub Wędrujących Spódnic MOCY, jak działa dowiesz się tutaj.

O tym, jak dołączyć do Klubu WSM dowiesz się tutaj.

O warsztatach w ramach Klubu WSM dowiesz się tutaj.

O tym, czym jest sama SPÓDNICA MOCY i jak możesz taką spódnicę zamówić dowiesz się tutaj.

Masz pytania, chcesz się ze mną skontaktować. Napisz tutaj: dorota@swiatlopelni.pl

Z miłością,

Doriko!